Introduction
1886 SA-Adelaide Lacrosse Club
1886 SA-Noarlunga Lacrosse Club
1889 SA-Knightsbridge Lacrosse Club
1890 SA-Adelaide and Intervarsity Teams Placeholder
1897 North Adelaide Team
1898 SA-East Adelaide Lacrosse team
1898 SA-Holdfast Bay Lacrosse Team
1899 SA-Holdfast Bay Lacrosse Team
1899 SA-Iroquios Lacrosse Club A Premiers
1900 SA- Woodville A Grade Premiers
1900 SA-Petersburg Senior Men
1900s SA-North Adelaide Team
1901 SA-Iroquois Champions of South Australia
1901 SA-Sturt A Grade senior men's
1902 SA-Sturt Senior Men
1903 SA-Sturt A Grade Team Played VIc
1904 SA- North Adelaide B Team
1904 SA-Port Adelaide Senior Men
1905 SA- Sturt Premiers of Australasia
1905 SA-Mount Gambier Lacrosse Club
1905 SA-Prince Alfred and St Peters Teams
1905 SA-Prince Alfred College (Old Scholars) Team
1905 SA-Prince Alfred College Team
1905 SA-St Peter's College (Old Scholars) Team
1905 SA-Sturt Lacrosse Team
1905 SA-York Peninsula Lacrosse Team
1905 St.Peter's College Team
1905a Sturt v Combined Victoria Team
1905b SA-Sturt A Grade v Victoria Combined Team
1906 SA- North Adelaide B Team
1906 SA- Sturt Lacrosse A Premiers
1906 SA-Sturt C Team
1907 SA- Sturt Lacrosse A Premiers
1907 SA-East Torrens Lacrosse Team
1907 SA-Holdfast Bay Lacrosse Team
1907 SA-Prince Alfred & St Peters Combined Teams
1907 SA-Sturt C Lacrosse Team
1908 SA- North Adelaide Junior A Premiers
1908 SA-Moonta Senior Men
1908 SA-North Adelaide Lacrosse Team
1908 SA-Sturt A Grade senior men's
1908 SA-Sturt C Grade Team
1909 SA- East Torrens
1909 SA- East Torrens Lacrosse Team
1909 SA- Murray Bridge
1909 SA- North Adelaide A Premiers Photo 2
1909 SA- North Adelaide Lacrosse Team
1909 SA- St Peter's Old Collegian's
1909 SA-Crystal Brook Lacrosse Team
1909 SA-East Torrens Team
1909 SA-Port Adelaide C Grade
1909 SA-Sturt C Lacrosse Team
1909 SA-Woodville A Grade
1909 Sturt Lacrosse Team
1910 SA- North Adelaide
1910 SA-North Adelaide C Team
1910 SA-Sturt A Grade Team
1910 SA-Sturt Team
1910 SA-York Peninsula Lacrosse Team
1910s SA- Crystal Brook Team
1910s SA-Sturt Senior Men
1911 SA- North Adelaide Team
1911 SA- Sturt Team Premiers
1911 SA-Port Pirie Team Photo 1
1911 SA-Port Pirie Team Photo 2
1911 SA-Sturt C Team
1911, 12, 13, 14 SA- Sturt Senior Men Premiers
1912 SA- North Adelaide B Grade Team
1912 SA- Port Adelaide Team
1912 SA- State Team vs Northern Areas
1912 SA-Association B Team v Jamestown
1912 SA-City (SA Team) v Country (Northern Areas)
1912 SA-Crystal Brook SA senior men's
1912 SA-Holdfast Bay v University
1912 SA-Northern Areas Premiership
1912 SA-Northern Areas Team to Play State Team
1912 SA-Port Adelaide Team
1912 SA-Port Pirie Northern Champions
1912 SA-Sturt A Grade
1912 SA-Sturt A Grade
1912 SA-Sturt v Port Adelaide Premiership Teams
1912 SA-Sturt vs Port Adelaide Match
1912 SA-Varsity vs Port Adelaide
1912 South Australia Interstate Team Vs Combined Northern
1913 SA- Sturt Lacrosse Team 2
1913 SA-Australian Implement Coy's Lacrosse Team
1913 SA-Combined City Team
1913 SA-Combined City vs Northern Areas
1913 SA-East Torrents Lacrosse Team
1913 SA-Holdfast Bay Lacrosse Team
1913 SA-Northern Areas Team
1913 SA-Port Adelaide Lacrosse Team
1913 SA-Prince Alfred College (Old Scholars)
1913 SA-Prince Alfred College Team
1913 SA-St. Peters College (Old Scholars) Team
1913 SA-ST. Peters College Team
1913 SA-Sturt Lacrosse Team
1913 SA-Sturt Lacrosse Team 2
1913 SA-Sturt senior men's
1914 SA-Sturt Team
1915 SA-Sturt C Grade Team
1915 SA-Sturt Senior Men
1915 SA-West Hindmarsh B Grade Runners-up
1918 SA- Adelaide Combined B Team
1918 SA- Team Unknown
1918 SA-Team Unknown
1919 SA- Sturt Lacrosse B Premiers
1919 SA-Sturt Lacrosse A Premiers
1919 SA-Sturt Premiers v East Torrens
1919 SA-Team Unknown
1920 SA-A Combined Lacrosse Team from Northern Areas?
1920 SA-Adelaide Adult Deaf
1920 SA-East Torrens senior men's
1920 SA-Port Pirie Premiers
1920 SA-Prince Alfred College Team
1920 SA-Sturt Lacrosse A Premiers
1920 SA-Sturt Lacrosse Grade Unknown
1920s-SA Holdfast Bay (possibly)
1921 SA-Sturt Senior Men
1922 SA-Sturt Lacrosse C Premiers
1923 SA- Prince Alfred College Old Boys
1923 SA- St Peters Old Boys Team
1923 SA-Adelaide Adult Deaf
1923 SA-Unknown Adelaide Team
1925 SA-Sturt Senior Men
1926 SA-Goodwood Lacrosse Team
1927 SA- North Adelaide A Premiers
1927 SA- Sturt Lacrosse Team Grade Unknown
1927 SA-Adelaide Deaf B Team
1928 SA- Goodwood A Team
1928 SA- North Adelaide A Premiers Photo 2
1928 SA- North Adelaide A Premiers Photo 3
1928 SA- North Adelaide A Premiers v Goodwood
1928 SA- North Adelaide C Premiers Photo 2
1928 SA- North Adelaide C Premiers Photo 3
1928 SA-North Adelaide B Premiers Photo 1
1928 SA-North Adelaide C Premiers Photo 1
1928 SA-Unley Lacrosse Team
1930-40s SA- Legacy Lacrosse Club
1931 SA-Holdfast Bay Lacrosse Team
1932 SA- Port Adelaide Men C Grade Team
1932 SA-Port Adelaide A Premiers
1932 SA-West Hindmarsh C Grade
1933 SA- Adelaide B Grade v Port Pirie
1933 SA- Port Pirie Lacrosse Team
1934 SA-Holdfast Bay B Grade Team
1936 SA-East Torrens Senior Mens-Premiers
1936 SA-St Peter's Church Glenelg C Grade Premiers
1937 SA-St Peter's Church Glenelg Team
1938 SA-Brighton Technical School Boys
1938 SA-St Peter's Church Glenelg Team
1939 SA- D.N.Kipling Boys C Grade Team
1939 SA-Woodville Primary School Premiers
1940 SA-Brighton Senior Men - Premiers
1940 SA-Kipling Boys B Grade Premiers
1942 SA- Port Adelaide Junior Team
1943 SA-Sturt Lacrosse A Team
1945 SA-West Torrens A Grade Senior Men
1946 SA- Brighton Lacrosse A Team
1948 SA- Brighton Lacrosse A Team
1949 SA- Port Adelaide B Grade
1949 SA- Port Adelaide that played Port Pirie
1949 SA-Port Adelaide A Premiers
1949 SA-Port Adelaide C Premiers
1949 SA-Sturt Lacrosse A Team
1950 SA- North Adelaide C Premiers
1950s SA-North Adelaide Team
1953 SA- North Adelaide Team
1956 SA-Sturt Lacrosse A Premiers
1958 SA-Port Adelaide A Premiers
1959 SA-Port Adelaide A Premiers
1960 SA North Adelaide B Premiers
1960 SA- Goodwood Tech Lacrosse Team
1960 SA-North Adelaide senior men's premiers
1961 SA-Brighton Juniors F Grade Premiers
1962 SA- Brighton High School
1963 Marion High School A Women's Team
1963 SA- Plympton High School girls' lacrosse team
1964 SA- Plympton High School Girls Team
1964 SA- Seacombe High School Girls
1964 SA-Marion High School A Women's Lacrosse Team
1965 SA- Brighton Lacrosse Second A Team
1965 SA- Plymptonians Womens Premiers
1965 SA- Sturt Lacrosse A Premiers
1965 SA-Marion High School A Women's Lacrosse Team
1966 SA-Marion High School A Women's Lacrosse Team
1967 SA-Marion High School A Women's Lacrosse Team
1968 SA- Woodville Women B Grade Premiers
1968 SA- Woodville Womens B Grade Premiers
1968 SA-Woodville Womens Premiers
1969 SA- North Adelaide A Grade
1969 SA- North Adelaide B Grade
1969 SA- North Adelaide C Grade
1969 SA-Enfield High School Team
1970 SA-Northern Districts Womens Team
1971 SA- Glenelg Senior Men
1971 SA- Northern Districts Women
1971 SA-Brighton Men's A Premiers
1971 SA-Woodville D Premiers
1972 SA-North Adelaide G Junior Team
1973 SA-North Adelaide possibly B Grade
1977 SA- Sturt Lacrosse Junior Girls
1979 SA- Glenelg Mens A Premiers
1980s SA- Burnside Mens A Team
1982 SA-North Adelaide Women B Team
1982 SA-Woodville Div.1 Premiers
1984 SA-Brighton Womens Lacrosse Premiers
1998 Woodville Warriors A Premiers
2010 SA- North Adelaide B Womens Premiers